AKTUALITET – Çuni i Fahriut mashtron me pasurinë/ Zbardhen faktet

Profili “politik” i çunit të Fahriut është i mangët, pa përfshirë deklarimin e pasurisë së tij. I katapultuari i Lulzim Bashës, Klevis Balliu, ka braktisur  luksin vetëm në formularin e deklarimit të pasurisë. Në realitet ai shijon luksin duke filluar që nga makinat e shtrenjta  dhe deri tek udhëtimet e çmendura dhe të kushtueshme jashtë vendit. Por, çuni i Fahriut, makinat, udhëtimet apo dhuratat nuk…

Deputeti socialist, milioner me paratë e taksapaguesve. Dalin tenderat e tjerë për kompaninë e tij

ALKO-IMPEX, kompania në pronësi të nipit të deputetit të Sadri Abazit, rezulton se ka dalë fituese në 17 nga 19 tenderët ku ka garuar. Në një statistikë të botuar sot nga Open Data rezulton se shtatë institucione i kanë besuar shërbimet e tyre kësaj kompanie, e cila ka përfituar 13 milionë USD. Konkretisht Bashkia e Tiranës dhe Librazhdit kanë numrin më të madh të tenderëve…