Gazetarja Aranita Brahaj ka reaguar lidhur me situatën që po ndodh te zona 5 maji në Tiranë, atje ku banorët po nxirren dhunshëm nga banesat e tyre, për ti hapur rrugë një procesi rindërtimi, ndërsa çështja është në Gjykatë dhe pritet një vendim.

“Mos u befasoni me ngjarjet tek 5 Maji, mos qetësoni veten duke thene keta ishin ” te ardhur” pa letra.

Sipas saj, ky është ligji famkeq që Qeveria Rama miratoi për Zbutjen e Pasojave të Termetit me Akte të Rënda Shpronësimi, në kundërshtim me të drejten themelore të pronës.

Shiko artikullin e plotë të BoldNews.al KETU